Останні новини

Сергій Чернов запропонував створити Академію державного управління

Таку ініціативу представник України у Бюро CORLEAP, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов висловив на нараді CORLEAP, що відбулась у Фінляндії.

Сергій Чернов розповів про своє бачення у питаннях нарощування потенціалу органів місцевого і регіонального управління в країнах Східного партнерства».

Зокрема, Сергій Чернов нагадав, що серед основних цілей та пріоритетів CORLEAP на 2018-2019 роки визначено сприяння у нарощуванні управлінського потенціалу на місцевому і регіональному рівні.

Так, за його словами, аналіз поточного стану програм нарощування потенціалу органів місцевого та регіонального управління в країнах Східного партнерства показав, що посилювати управлінські можливості можна через:

  • освітні програми та програми підвищення кваліфікації державного управління країн, національних і регіональних центрах/школах підготовки;
  • програми та тренінги на рівні ЄС, у тому числі в Академії державного управління Східного партнерства (EPAPA);
  • програми та тренінги, підтримувані іноземними донорами;
  • програми та тренінги, підтримувані організаціями громадянського суспільства.

«У ході аналізу виявлено, що у всіх досліджуваних країнах ситуація щодо підвищення потенціалу місцевих і регіональних влад різна. Можна також стверджувати, що рівень корупції суттєво стримує розвиток органів влади та країн в цілому. У зв’язку з цим освітні програми антикорупційної орієнтації мають бути пріоритетними».

 За словами Сергія Чернова, виявлено і загальні проблеми, які характерні для всіх країн Східного партнерства, а саме:

  • високий рівень корупції;
  • неефективна система набору кадрів, призначення на посади без урахування рівня кваліфікації;
  • недостатнє використання цифрових технологій для навчання і надання публічних послуг;
  • недостатнє володіння службовцями англійською або іншою іноземною мовою;
  • недостатня участь громадянського суспільства в управлінні громадськими справами, контролю за владою.

Резюмуючи виступ, Сергій Чернов наголосив на просуванні ідеї створення Академії Східного партнерства для державного управління з постійною штаб-квартирою в одній з країн СП.

Президент Європейського комітету регіонів Карл-Хайнц Ламберц та Посол по справам Східного Партнерства, представник Міністерства іноземних справ Швеції Тадеуш Анджеевски  підтримали пропозицію Сергія Чернова зі створення Академії.

Нагадаємо.