У Харкові пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради

22 листопада у Харкові відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Присутні обговорили стан правопорядку на території міста Харкова та Харківської області щодо забезпечення безпеки на дорогах, проблеми правозастосування та напрямки удосконалення законодавчого забезпечення.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький повідомив, що за 10 місяців 2021 року в Україні скоєно понад 150 тисяч дорожньо-транспортних пригод, у 20 300 з яких є потерпілі та загиблі.

Також, зазначалось, що, на жаль, статистика застосування нових видів стягнення поки не велика. Трапляються випадки, коли суди застосовують ситуації з малозначністю та передають справи на трудовий колектив, хоча Верховна Рада України позбавила такої можливості.

Олексій Білошицький наголосив на позитивному ефекті від широкого запровадження Системи автоматичної фіксації ПДР на дорогах України.

«За цей рік нам вдалося набагато збільшити кількість і присутність приладів автоматичної фіксації. Наразі їх 236 на теренах нашої держави. 20 встановлено у Харківській області, 11 з яких – безпосередньо у місті Харків», – зазначив він.

У місті Харків і Харківській області винесено понад 120 000 тисяч постанов щодо притягнення до відповідальності за порушення ПДР, які були зафіксовані у автоматичному режимі.

В ході діалогу керівник Харківської обласної прокуратури звернувся до Харківської міської ради з пропозицією виділити кошти на розширення програми «Безпечне місто», адже у Харкові встановлені та працюють тільки 11 комплексів автоматичної відеофіксації правопорушень на дорогах.

Генпрокурор Ірина Венедиктова назвала головні причини смертельних ДТП: «На першому місці – перевищення безпечної швидкості, більше тисячі загиблих. Н другом – порушення правил маневрування. На третьому – виїзд на смугу зустрічного руху. На четвертому – перехід пішоходів у невстановленому місці».

На переконання Венедітової, ця інформація має бути покладена в основу майбутніх законопроектів з питань безпеки дорожнього руху в Україні.

Нагадаємо.