У Харкові обговорюють перспективи сталого розвитку громад

У Харкові стартував міжобласний Форум «Партнерство заради сталого розвитку громад: зміцнення економічного потенціалу на місцях».

Захід відкрив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Добре врядування неможливо забезпечити, якщо ігнорувати роботу на місцевому рівні, при тому, що існує низка ініціатив та програм щодо зміцнення адміністративного потенціалу та навчанню посадовців, потрібно застосувати концептуальний підхід. Для цього я запропонував створити Академію управління Східного партнерства з основним офісом в одній з країн Східного партнерства.

Також, Сергій Чернов зазначив, що як представник України в Бюро Конференції регіональних та місцевих влад Східного партнерства (CORLEAP), виступатиме із доповіддю щодо нарощування потенціалу органів місцевого та регіонального управління в країнах Східного партнерства.

З ініціативою створення Академії державного управління Східного партнерства також виступив президент європейського комітету регіонів Карл-Хайнц Ламберц 13 травня на зустрічі міністрів закордонних справ.

Очільник обласної ради запропонував розглянути Харківську область, як пілотний майданчик для обміну досвідом у питаннях підтримки розвитку сільських територій на постійній основі.

«Важливо, щоб такий досвід зацікавлені громади отримували не тільки від експертів, які знаються на теорії, а й від тих, хто застосовує отримані знання, навички, технології на практиці. Це необхідний аспект для поширення нових знань та їх практичної реалізації. Вважаю, що Харківщина має всі умови для того, щоб така ініціатива була реалізована саме тут. У нас є необхідний досвід, наукові та організаційні ресурси, а також бажання працювати за цим напрямом».

Під час Форуму пройдуть секції, якими керуватимуть експерти у відповідних областях.

У форматі гри представники ОТГ обговорюватимуть реальні виклики та шукатимуть спільні рішення.

Модератор лабораторії ідей зкомпонує та представить дорожню карту сталого розвитку громад.

Нагадаємо.