Президент УАРОР привернув увагу до реформи самоврядування на Сході України

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов відкрив панельну дискусію, присвячену особливостям впровадження реформи самоврядування на Сході України, яка проходить в рамках виставки «Схід-Експо – 2019».

Подія спрямована на зміцнення зв’язків між підприємствами Донецької, Луганської та Запорізької областей з рештою України, ЄС та іншими країнами, на створення нових можливостей для партнерства та співпраці.

У числі заходів «Схід-Експо – 2019», низка дискусійних панелей з актуальних економічних питань. Окрема дискусія – «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади: на центральному, регіональному та місцевому рівнях. Особливості проведення реформ на Сході України».

У дискусії, беруть участь керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну, представники місцевого самоврядування східних регіонів, експерти з державного управління та права. Модератор заходу – президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

У вступному слові Сергій Чернов зазначив, що Донецька та Луганська області потребують особливої уваги як у контексті нормотворчого процесу, так і у питаннях забезпечення ефективної діяльності органів влади усіх рівнів. Збройне протистояння, передовсім, відбивається на територіях, що безпосередньо межують із зоною проведення операції об’єднаних сил.

«Ситуація з місцевим самоврядуванням на цих територіях викликає занепокоєння, оскільки вступає у протиріччя із чинним законодавством, не відповідає вимогам Конституції та Європейської хартії місцевого самоврядування, ставить питання стосовно спроможності та, навіть, легітимності більшості представницьких органів влади.

У серпні 2015 року ЦВК встановила неможливість проведення відповідно Закону «Про місцеві вибори» чергових виборів.

Таким чином,  депутати місцевих рад, де чергові вибори у жовтні 2015 року не проводилися, вже 9 років виконують повноваження. Місцеві ради продовжують приймати рішення з питань бюджету, управління спільною власністю територіальних громад, інші важливі рішення для забезпечення функціонування інфраструктури, соціального та економічного розвитку територій, легітимність яких, за певних обставин, можна піддати сумніву.

До того ж, 1,5 млн виборців у Донецькій та 800 тис виборців у Луганській областях, на територіях, підконтрольних Українській владі, позбавлені права на обрання ними єдиного представницького органу регіонального рівня – обласної ради», – зазначив Сергій Чернов.

Нагадаємо.