Останні новини

Сергій Чернов відзначив представників харківських україномовних видань

За значний особистий внесок у розбудову інформаційного простору Харківщини та з нагоди ювілейного десятого святкування Дня україномовної преси голова Харківської обласної ради Сергій Чернов вручив нагороди керівникам обласних україномовних видань.

Святкування Дня україномовної преси відбулось у навчально-бібліотечному комплексі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Приводом відзначання  Дня україномовної преси саме 12 листопада стали події далекого 1905 року. Тоді в цей день у в Лубнах, попри майже сорокарічну заборону на українськомовний друк, вийшов перший номер газети «Хлібороб» українською мовою, а роком пізніше у Харкові публікується газета «Слобожанщина».

Сергій Чернов, звертаючись до присутніх, наголосив, що українська мова – рушій розвитку всієї держави і кожен посадовець, журналіст, громадянин має це усвідомлювати: «Я принципово дотримуюсь правила спілкування державною мовою. Впродовж одинадцяти років, очолюючи вищий представницький орган місцевого самоврядування Харківщини, жодного пленарного засідання не поступився принципам та всі засідання ради проводив українською».

Голова обласної ради подякував усім причетним до створення україномовної преси, вручив обласні грамоти та подяки.

Нагадаємо.