Сергій Чернов: Пілотні проєкти – перспективний механізм впровадження другого етапу децентралізації доріг

В Державному Агентстві автомобільних доріг України обговорювалися механізми впровадження другого етапу децентралізації доріг.

Участь у нараді взяли президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, керівництво Укравтодору.

Учасники зустрічі, аналізуючи та обговорюючи поточний стан справ у дорожньому господарстві, дійшли висновку, що на часі запровадження пілотних проєктів.

У 2020 році Державний дорожній фонд складає 85 млрд грн, з них 22,2 млрд грн, тобто 35% виділяється на автодороги місцевого значення.

В Україні 123 тис.км автодоріг місцевого значення, з яких 86 тис. км районних доріг. Комунальні дороги складають 61,7%; державні – 38,9%, з яких 26.6% місцевого значення, 11,7% державного значення.

Ці цифри, говорить Сергій Чернов, необхідні, щоб краще зрозуміти і напрацювати майбутню ефективну модель для стабільного ритмічного фінансування ремонту та експлуатації доріг в межах ОТГ.

Дороги місцевого значення є невід’ємною складовою єдиної транспортної системи України, їх стан впливає на якість перевезення вантажів і пасажирів, рівень цін, ступінь зайнятості населення та темпи розвитку економіки.

«На прикладі Харківської області можу зазначити, що 80% доріг (з 7333 км), переданих з 01.01.2018 р. до сфери управління обладміністрацій, потребує проведення капітального чи поточного ремонту, окрім того на мережі місцевих доріг в області розташовано 557 мостів та шляхопроводів, котрі потребують високопрофесійного підходу і особливої уваги.

Висновок на поверхні: недостатній обсяг фінансування протягом останніх років, використання застарілих технологій, машин, механізмів, матеріалів, конструкцій, низька якість будівельних матеріалів, особливо бітумів, недостатній рівень технологічної дисципліни, відсутність достатньої кількості підготовлених кадрів – це фактори, які спричиняють незадовільний стан доріг загального користування», – резюмував Сергій Чернов.

За словами Сергія Чернова, наступна зустріч у такому форматі передбачає конкретизацію розрахунків наміченого сьогодні.

Нагадаємо.