Східне партнерство виграє від переходу на місцеві рівні

Місцеві та регіональні політики стверджують, що невеликі транскордонні проекти і адміністративна підготовка можуть мати значний вплив при низьких витратах.

Європейський Союз повинен поглиблювати відносини з сусідами на своїх східних кордонах за рахунок більш цілеспрямованої взаємодії, вважають місцеві і регіональні лідери з ЄС і його країн-партнерів.

Ідея Конференції регіональних і місцевих органів влади для Східного партнерства (CORLEAP) про створення академії є однією з рекомендацій, спрямованих на забезпечення адекватного навчання державних службовців національних, регіональних і місцевих органів влади в Східному партнерстві і ЄС.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради і президент Української асоціації місцевих та регіональних представляв інтереси України на конференції CORLEAP.

«В цілому країни Східного партнерства поступово передають все більше обов’язків місцевим і регіональним владам. Але підготовка державних службовців в наших муніципалітетах до виконання цих обов’язків, і в більш загальному плані, для переходу на електронне урядування – не легка.

На цьому етапі ЄС може найкращим чином допомогти розвитку адміністративного потенціалу міст і регіонів через програми навчання і розвитку, в тому числі за допомогою навчальних візитів. Окремі країни – такі як Польща – допомагають, але ми повинні перейти від двосторонньої підтримки – до багатосторонньої.

Я твердо вірю в цінність створення Академії державного управління Східного партнерства. Особиста співпраця і викладання стануть найкращим варіантом, тому ми хотіли б, щоб ця академія отримала конкретну базу, хоча «віртуальна» академія також може допомогти».

Крім того, в рамках інноваційної програми, яка була випробувана в 2018 і 2019 роках, Комітет Регіонів створив проект, що зв’язує п’ять міст і регіонів в Україні з місцевими та регіональними органами влади в ЄС, сфокусований на проблемах, визначених українськими партнерами.

В результаті єврокомісар Йоханнес Хан звернувся до Комітету Регіонів з проханням приєднатися до колегіального проекту з українськими містами для зниження корупції на місцевому рівні.

Нагадаємо.