Сергій Чернов: Ганебний конфлікт навколо чорнобильської лікарні слід негайно припинити

Коментар голови Харківської обласної ради Сергія Чернова щодо ситуації, яка склалася навколо Харківського обласного диспансеру радіаційного захисту населення.

“Нездорова ситуація навколо чорнобильської лікарні, на жаль, не стихає. Я навмисно довго не коментував ці події, сподіваючись на здоровий глузд людей. Конфлікт наразі вийшов не лише за межі Харківської області, але вже й за межі країни. На моє переконання, все це не є адекватною та відповідальною позицією ні з боку активістів (та ще й, як з’ясувалось, окремі не з Харківської області?), ні з боку медпрацівників. Завжди, у будь-якій ситуації є вихід, але пошуки компромісів відбуваються тільки в режимі діалогу, стриманості, відповідальності.

Сьогодні директори окремих навчальних закладів повідомили про те, що серед їх випускників є бажаючі долучитись до лікування хворих з ковід. Це і лікарі, і молодший медичний персонал. За цю молодь відчуваю тільки гордість та повагу, знаю, що прийдуть на допомогу. Але чудово розумію, що вчорашнім студентам вкрай бракуватиме досвіду, і набувати вони його будуть в екстремальних умовах, отже поруч мають бути досвідчені фахівці своєї справи.

Вважаю, необхідно терміново припинити ганебний конфлікт і не принижувати кожного окремо і в цілому Громаду Харківщини. Знайти рішення, які б задовольняли всі сторони. Біда спіткала не окремих людей, увесь світ охопила епідемія. Тим більше треба залишатись людьми і розуміти ціну вимушеним діям. Тільки спільними, консолідованими зусиллями ми зможемо подолати виклики, котрі постають перед нами!”

Нагадаємо.