Сергій Чернов: Архітектурна спадщина – це духовний, культурний, економічний і соціальний капітал країни

1 липня в Україні відзначають День архітектури. Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов привітав архітекторів з професійним святом.

«Як тебе не любити, Харкове мій!»

Архітектура – особливе мистецтво, яке формує неповторний вигляд міст, сіл, регіонів, створює «свою» атмосферу краси і затишку.

Цінним, на мою думку, є вміння поєднувати історичні пам’ятки архітектури з сучасними містобудівними рішеннями і новаціями.

Культурна спадщина – це духовний, культурний, економічний і соціальний капітал найвищої цінності. Нарівні з природними багатствами, – це головна підстава для національної самоповаги і визнання світовою спільнотою.

Харківщина має багато унікальних пам’яток архітектурної спадщини. Чимало з них, особливо в області, потребують якнайшвидшого відновлення, окремих програм по збереженню. Регіонам реставраційні проєкти такого масштабу складно реалізувати, а бізнес-структури, на жаль, вони не приваблюють.

Наші садиби і будівлі належать до списків ЮНЕСКО, чудес світу та України, тощо. Але стати повноправною частиною світового культурного простоту наші архітектурні пам’ятки зможуть лише тоді, коли суспільство усвідомить необхідність збереження свого національного надбання і в країні буде створено дієве охоронне законодавство.

Творчий і науковий підхід до проектування нових вулиць, сучасного житла, соціальних об’єктів робить повсякденне життя громадян зручнішим і комфортнішим.

1 липня – День архітектури і я хочу скористатись нагодою щоб побажати архітекторам міцного здоров’я і нових цікавих проєктів!

Нехай все, що Ви створюєте, буде століттями радувати мешканців Харківщини і гостей краю!», – написав Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук.

Довідково. Це професійне свято встановлене згідно з Указом Президента «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року. Свято було встановлено «на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проєктних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури».

Нагадаємо.