Останні новини

Сергій Чернов: УАРОР звернулася до ЦВК з обґрунтуванням необхідності виборів до районних рад

Українська асоціація районних та обласних рад направила до Центральної виборчої комісії Звернення з обґрунтуванням необхідності виборів до районних рад.

Зокрема, у Документі говориться:

«Українська асоціація районних та обласних рад глибоко стурбована ситуацією, яка склалася навколо  питання  – бути чи не бути першим виборам депутатів районних рад 25 жовтня 2020 року, оскільки деякі стейкхолдери висловлюють думку про те, що районні ради можна не обирати. Мотивують вони свою позицію тим, що «районні ради не матимуть повноважень». Більше того, на сайті Асоціації Міст України розміщено звернення до Центральної виборчої комісії від 31.07.2020 р. з пропозицією не проводити вибори до районних рад, оскільки, на їх думку, існує «правова невизначеність щодо утворення районних рад».

Висловлюємо категоричні заперечення проти подібних пропозицій, оскільки Конституцією України та чинним законодавством в достатній мірі врегульовано питання забезпечення виборів до районних рад.

Далі, по пунктах УАРОР обґрунтовує свою позицію.

Заклики до неприйняття рішення про оголошення перших виборів до районних рад є спробою втягування ЦВК України у політичні процеси, що може призвести до колапсу у сфері забезпечення належного управління комунальним майном, оскільки районні ради не тільки здійснюють управління спільним майном територіальних громад, але й є засновниками комунальних підприємств та закладів, які надають послуги населенню та здійснюють господарську діяльність.

З метою унеможливлення настання вкрай негативних наслідків, необхідно, як мінімум, забезпечити перехідний період (до внесення відповідних змін до Конституції України про ліквідацію районних рад) для надання новим укрупненим районним радам можливостей вирішення у правовий спосіб правонаступництва та подальшого передачі об’єктів комунальної власності у розпорядження відповідних територіальних громад, а тому вибори до районних рад обов’язково мають відбутися».

Повний текст Звернення на сайті УАРОР.

Нагадаємо.