Сергій Чернов: Створено дорожню карту повного оновлення нашої області

Презентовано проєкт Стратегії розвитку Харківщини в ході засідання Керівного комітету з розробки Стратегії розвитку Харківської області на 2021-2027 років.

Як зазначив голова обласної ради, семирічна Стратегія розвитку регіону розроблялась з науковцями й управлінцями, самоврядними органами й ініціативними краянами.

«Мовою проєктів та ідей ми намагалися сформувати бренд області для того, щоб просувати його далеко за межі регіону. Не побоюся сказати, для інтеграції нашої області в успішний світовий простір», – наголосив Сергій Чернов.

Представлена Стратегія спрямована на запровадження механізмів щодо:

  • ефективної реалізації у регіоні структурних національних реформ і секторальних політик,
  • зменшення територіальних диспропорцій,
  • мінімізації можливих негативних явищ і підвищення фінансової та управлінської спроможності територіальних громад області із забезпеченням захисту прав та інтересів найбільш вразливих соціальних груп населення.

На сайт, присвячений розробці Стратегії, надійшло майже 900 ідей проєктів, із них за рейтинговою оцінкою фахівцями було відібрано кращі ідеї.

Також, за словами Сергія Чернова, з 14 лютого розпочнеться засідання профільних комісій обласної ради, де депутати будуть розглядати Стратегію та План її реалізації.

«Наступним кроком буде розгляд Стратегії та Плану заходів на пленарному засіданні сесії обласної ради, яке плануємо провести 27 лютого. А також реєстрація проєктів на порталі сайту Державного фонду регіонального розвитку. Таким чином, ми встигаємо відкрити двері для залучення інвестицій майже у півмільярда гривень щороку впродовж 2021-2023 рр», – сказав Сергій Чернов.

 Визначено п’ять цілей стратегії:

  1. Забезпечення високої якості життя  населення на всьому просторі регіону
  2. Створення чистого оточуючого середовища на всьому просторі регіону
  3. Побудова конкурентоспроможної та смарт-спеціалізованої просторової економіки з високою доданою вартістю
  4. Забезпечення інвестиційно привабливого клімату в регіоні і створення інноваційної та інвестиційної інфраструктури
  5. Забезпечення європейського рівня управління та самоврядування в регіоні

Докладніше з основними пунктами Стратегії можна ознайомитись на сайті Харківської обласної ради.

Нагадаємо.