Захід відбувається за ініціативи Українськоі Федерації професійних медичних об’єднань, за підтримки МОЗу та сприянню УАРОР.
«Дуже актуальна тема, чи не найголовніший виклик сьогодення в Україні! Підготували до підписання Меморандум про співпрацю. Необхідно об’єднати зусилля», – розповів про захід Президент Української асоціації районних та обласних рад, депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов.
«На першій сесії 8 скликання у своєму виступі я запропонував оголосити на Харківщині 2021 -роком медицини. Необхідно переглянути наше відношення до галузі охорони здоров’я.
На Форумі мав змогу поділитись досвідом спільної роботи та ініціатив ОМС, громадських організацій, КП, медичних закладів.
Зокрема, з листопада 2018 року на території Харківської області впроваджується масштабний проєкт «Ефективна первинна медицина в громаді», який виконується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини в Україні» та фінансується Європейським Союзом.
Виконується Харківською обласною радою (координатор) у партнерстві з Асоціацією органів місцевого самоврядування в Харківській області, Громадською організацією «Агенція змін «Перспектива» та Громадською спілкою «Українсько – Німецька Медична Асоціація».
Строк реалізації проекту: 30 місяців. Бюджет 501,4 тис. євро, з них грантові – 441, 2 тис. євро (88%) та співфінансування з обласного бюджету – 60,2 тис. євро.
Мета проекту полягає у сприянні розбудови ефективної первинної медицини в громадах Харківської області.
Разом з партнерами нам вдалось зробити багато:
- Як і у будь-якій справі головне – це люди. Тому, в рамках Проєкту велика увага приділена саме навчанню, новаціям та сучасним підходам запровадження медичного сервісу. Управлінці та медичні працівники Центрів первинної медичної допомоги пройшли комплексне та системне навчання з різних актуальних тематик. І це стало запорукою системних перетворень в їх роботі.
10 адвокаційних кампаній стали своєчасними та ефективними для медичних закладів. Фахове роз`яснення та консультативний супровід медичної реформи та етапів її запровадження дозволили медичним закладам швидко адаптуватися до змін.- Шість Ярмарок здоров`я, які відвідало понад 4 тисячі людей, надали можливість безкоштовно пройти комплексне обстеження, а у багатьох випадках, і вчасно діагностувати серйозні захворювання. Такі заходи підвищують обізнаність та відповідальність людей за своє здоров`я.
- За два роки в рамках Проєкту медичні підприємства первинного рівня на умовах конкурсу отримали реалізували 25 власних проєктів, які посилили їх спроможність: закуплено 160 одиниць необхідного спеціалізованого обладнання та пристроїв, 43 діагностично-лабораторних аналізатори, автомобіль для лікаря-педіатра. На ці проєкти спрямовано майже 7 мільйонів гривень, з них 90% це кошти гранту та обласного бюджету.
- У 2021 році запроваджується Обласний конкурс для посилення спроможності медицини в громадах області. За умовами конкурсу: бюджет проєкту – до 500 тис. гривень, при співфінансуванні 70% за рахунок обласного бюджету, 30% – кошти громади. Планується виділити з обласного бюджету 10 млн. гривень.
Велику підтримку отримала сільська медицина і завдяки Обласному конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє»:
- за 9 років існування Конкурсу впроваджено 2021 мініпроєкт у різних сферах життєдіяльності громад, на суму понад 370 млн гривень, при цьому співфінансування з обласного бюджету склало – 50%;
- проведені капітальні та поточні ремонти в 135 ФАПах та амбулаторіях загальної практики сімейної медицини,
- придбано 514 одиниць медичної апаратури та обладнання на загальну суму майже 105 млн гривень.
Дякую співорганізаторам: командам УФПМО, МОЗу, усім учасникам Форуму!» – сказав Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов.
Нагадаємо.