Харків’янин став чемпіоном світу з шашок-100

Юрій Анікеєв, гросмейстер з Харківщини, здобув титул у категорії «рапід» на чемпіонаті у турецькій Анталії.

Чемпіонат світу зі швидких шашок-100 проходив за швейцарською системою (пари суперників відбираються так, щоб зустрічалися між собою учасники, що набрали рівну кількість очок). Контроль часу – 15 хвилин на партію, 5 секунд на хід.

Харків’янин пройшов сім турів без поразок – 3 перемоги і 4 нічиї. В результаті Анікеєв набрав 10 очок, стільки ж, скільки росіянин Микола Гермогенов, але обійшов суперника за додатковим показником (сума очок суперників) і став чемпіоном світу.

Днем раніше Анікеєв був на чемпіонаті світу третім в «бліці». З контролем часу п’ять хвилин на партію і три секунди на хід 15 шашкістів грали за коловою системою. Отримавши 9 перемог і 4 нічиї, Анікєєв набрав 22 очки і посів третє місце.

Результат українському в швидкої програмі чемпіонату світу став одним з найяскравіших досягнень українського шашкової школи. Перемігши в ключових матчах Георгієва і Амріллаева, Анікєєв виграв чемпіонське звання і за неофіційною статистикою став абсолютним чемпіоном світу за сумою двох програм.

Всього в чемпіонаті світу з шашок-100 взяли участь 34 спортсмени з Естонії, Латвії, Росії, Туреччини та України – 15 чоловіків і 19 жінок.

Нагадаємо.