Останні новини

Сергій Чернов: Презентовано практичний посібник про передачу земель із державної власності у комунальну

Український кризовий медіацентр підготував «Практичний посібник з питань передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність».

Посібник розробили аналітики «Асоціації міст України» в рамках Проєкту USAID ПУЛЬС та у співпраці з Держгеокадастром.

Земля є одним з найважливіших ресурсом для громад, що дозволить розвивати економіку, наповнювати місцеві бюджети, покращити добробут і якість життя жителів.

Асоціація міст України спільно з Держгеокадастром в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» розробила Практичний посібник з питань передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність.

Посібник містить нормативно-правові акти, що стосуються процесу передачі земель, їх інвентаризації, зразки відповідних документів та  покрокові алгоритми передачі земель сільськогосподарського призначення у комунальну власність тергромад.

В посібнику запропоновано два варіанти  передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення:

  • після проведення інвентаризації земель в межах території всієї територіальної громади або адміністративно-територіальної одиниці. Такий варіант дозволить провести інвентаризацію одночасно всієї території, але є довготривалим та більш дорогим;
  • поетапно, шляхом проведення інвентаризації земель територіальної громади по частинам. Такий варіант є більш гнучким та дозволить в короткі строки отримати земельні ділянки у комунальну власність.

Нагадаємо.