Останні новини

Сергій Чернов: 215 років історії каразінського університету – міцний фундамент для майбуття

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов взяв участь в урочистому засіданні Вченої ради Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.

Захід приурочений 215-ій річниці з моменту відкриття вузу, який подарував світу 150 тисяч випускників, 79 лауреатів Державних премій України, 3 лауреати Нобелівських премій.

Очільник обласної ради привітав професорсько-викладацький склад та студентство з визначною річницею в житті університету, який є гордістю не лише Слобожанщини, а й всієї України.

Минулого року університет увійшов до списку топ-500 кращих університетів світу, та став найкращим серед українських закладів вищої освіти за результатами відомого рейтингу World University Ranking.

«Ви завжди були і, переконаний, будете провідником наукових новацій та інноваційних розробок, адже ваші здобутки та добра слава одного з найстаріших університетів Східної Європи ширяться далеко за межі України.

За роки функціонування  університет зумів налагодити міцну міжнародну співпрацю, зміг стати об’єднуючою ланкою між Україною  та багатьма країнами світу, які довіряють вам своїх студентів. Чим, безперечно, виш завдячує кожному, хто причетний до свого становлення та розвитку. Адже завдяки злагодженій діяльності всіх поколінь керівників та педагогів сьогодні ми бачимо його таким величним та авторитетним», – сказав Сергій Чернов.

Всі сучасні наукові напрямки фундаментальної науки та центри створення інноваційної продукції світового рівня, наголошує Сергій Чернов, зосереджені саме тут. Невипадково в університеті навчалися та працювали три лауреати Нобелівських премій – Ілля Мечников, Лев Ландау, Саймон Кузнець.

З нагоди ювілею університету та за значний особистий внесок науковців каразінського вишу нагороджено почесними відзнаками.

Довідково. За 215 років існування університет закінчили понад 150 тис осіб. Понад 100 випускників університету стали дійсними членами і членами-кореспондентами Академії Наук УРСР і України, 79 співробітників університету стали лауреатами Державних премій України в галузі науки і техніки. За роки незалежності науковці університету отримали 29 Державних премій в галузі науки і техніки. Університет має видатні наукові результати у дослідженні космосу, ядерної фізики, фізиці плазми, хімії, нанотехнології, матеріалознавства тощо.

Нагадаємо.