Сергій Чернов: Готуємо дорожню карту як укрупнені райони стануть правонаступниками колишніх

Очільник обласної ради зазначив, що непростими очікуються перетворення на базовому і районному рівнях.

Про це та інше Сергій Чернов сказав у телеефірі програми «Тема дня» на UA: Харків.

«55 відсотків ОТГ в державі ще не створені. Тож вибори 25 жовтня у них відбуватимуться уперше. І вони повинні обрати керівника собі, депутатів, потім сформувати виконавчі органи. І лише тоді розпочати роботу.

Тому вже сьогодні на регіональному рівні ініціюю напрацювання методичного покрокового матеріалу, своєрідної дорожньої карти, яким чином і які рішення потрібно прийняти, щоб спокійно здолати цю перехідну ситуацію, коли майбутні районні новоутворені ради стануть правонаступниками нинішніх районних рад. Те ж саме потрібно буде зробити виконавчій владі. Бо аналогічна ситуація з райдержадміністраціями. І першочерговими мають бути зміни у бюджетних правовідносинах і в сфері управління комунальним майном».

Сергій Чернов зауважив, що коректна зміна управління на базовому і субрегіональному рівнях відбудеться за умови ухвалення до виборів чотирьох законопроєктів, які зараз на розгляді в Уряді і в парламенті.

«Необхідно внести зміни в чинний закон про місцеве самоврядування і розмежувати повноваження між базовим рівнем самоврядування і субрегіональним, тобто між радами ОТГ і новими районними радами. Бо відносини між ними тепер зовсім іншими будуть.

Наступне. Потрібно відкоригувати закон про місцеві адміністрації, бо в районних адміністраціях змінюється структура управління і повноваження.

І не менш важлива – потреба змін до Податкового й Бюджетного кодексів, щоб дати можливість під кожне повноваження спрямувати певну кількість податків і зборів».

Нагадаємо.