Останні новини

У Харкові відбудеться виставка місцевих митців

В Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва презентували експозицію митців Харківщини «Пірну у поле розписне».

«Український декоративний розпис є унікальним явищем в історії культури нашого народу. Свій початок цей вид мистецтва бере з настінного малювання, поширеного з давніх часів у селах України, особливо на Дніпровщині, Поділлі, Буковині та Слобожанщині. У кожному з цих регіонів народні майстри сформували власні прийоми та технічні засоби зовнішнього оздоблення сільських будівель, хатніх інтер’єрів та речей побуту. Завдяки цим особливостям ми можемо порівняти та сформувати певне враження про орнаменти та композиції українського народного розпису у різних етнографічних регіонах», – розповідають в обласному центрі культури й мистецтва.

Виставка «Пірну у поле розписне» надає можливість харків’янам подивитися на художників та майстрів рідного регіону.

Серед робіт, що експонуються на виставці, найбільш впізнаваними є ті, що написані у стилістиці петриківського розпису. Є тут і роботи, що відтворюють особливості будянських і полтавських розписів, а також серед чисельної кількості робіт можна впізнати й елементи слобожанського розпису.

Всього на виставці представлено понад 150 авторських робіт, різнопланових за виглядом: панно, тарелі, одяг, прикраси та інші предмети декоративно-прикладного ужитку.

Нагадаємо.