Громадяни зможуть самостійно слідкувати за якістю повітря

На вулицях Харкова запрацюють станції громадського моніторингу повітря «Оксіджен», які дозволять цілодобово слідкувати за вмістом небезпечних речовин у повітрі.

В рамках реалізації міжнародного проекту «Чисте повітря для України», 25 таких станцій розмістять в п’яти промислових містах країни. П’ять із них з’являться на території Харкова.

Передбачається, що за допомогою них можна буде дізнатися про вміст у повітрі таких речовин, як діоксид азоту, оксид вуглецю, аміак, формальдегід, приземний озон, а також сумарних органічних речовин. Заміри будуть робитися щохвилини та передаватися на сервери.

У квітні наступного року отримані дані будуть опрацьовані згідно з європейськими методиками, експерти проекту проведуть аналіз, а трохи згодом вся інформація буде опублікована у відкритому доступі.

Як зазначають експерти проекту «Чисте повітря для України», забруднення повітря є основним екологічним ризиком для здоров’я людини. Його пов’язують із виникненням онкології, хронічних та гострих серцево-судинних і респіраторних захворювань. Тільки за 2017 рік понад 40 тисяч смертей в Україні були пов’язані із забрудненням атмосферного повітря.

Нагадаємо.