У Харківській області з’явилася нова об’єднана громада

Це 23-тя ОТГ на Харківщині. До складу Петропавлівської ОТГ Куп’янського району ввійшли Петропавлівська, Кислівська, Піщанська та Ягідненська сільські ради.

За словами радника з питань децентралізації Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктора Нестеренка, над створенням Петропавлівської сільської ОТГ спільно із сільськими головами фахівці Центру працювали трохи менше двох років.

Також у процесі завершення процедура приєднання рад до міста обласного значення Куп’янськ.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов переконаний, що в питанні децентралізації треба активніше рухатись вперед.

«Децентралізація має багато позитивних результатів та досягнень, що вже сьогодні відчули жителі громад.

 «П’ять років децентралізації дозволили нам чітко зрозуміти сильні сторони реформи. Так, за цей період доходи місцевих бюджетів зросли у понад три рази; у зведеному бюджеті країни частка місцевих бюджетів склала більше половини; у власних доходах місцевих бюджетів частка податків і зборів зросла більше, ніж у 30 разів; майже у сорок разів збільшилася державна підтримка місцевого і регіонального розвитку».

Відповідно до змін, які були внесені до Перспективного плану формування територій громад Харківщини у травні 2019 року, в Куп’янському районі має бути чотири об’єднані територіальні громади — Кіндрашівська, Петропавлівська та Курилівська сільські ОТГ, а також Куп’янська міська ОТГ.

Нагадаємо.