У Харкові обговорювали пріоритети реформи децентралізації

У Першій столиці з офіційним візитом перебуває Георг Мільбрадт, Спеціальний посланник з питань децентралізації, доброго врядування та публічної служби в Україні, екс-Прем’єр-міністр Федеральної землі Саксонія Федеративної Республіки Німеччина.

Дискусія про визначення подальших кроків в ході децентралізації пройшла за участю голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, пана Мільбрадта, директора програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Бастіан Файгель, Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку Вольфганга Мьоссінгера.

Сергій Чернов зупинився на викликах, які стоять сьогодні перед реформою децентралізації на регіональному та всеукраїнському рівнях:

«За ці 5 років прийнято близько 30 законодавчих і нормативних документів. Але цього недостатньо. На жаль, парламент цього скликання не зміг внести зміни до Конституції України у частині децентралізації. Сьогодні заблокований процес реформи на регіональному і субрегіональному рівні».

На думку Сергія Чернова, «конкуренція компетенцій, яка є сьогодні в районах, що поглинуті новоствореними громадами, починає дискредитувати реформу в цілому, чого допустити не можна. Там, де різні ланки влади займаються одними і тими ж питаннями, де не розмежовані повноваження спостерігаємо неефективне використання бюджетних коштів».

За словами пана Мільбрадта, амбітними є мета й наміри України провести реформу та завершити формування ОТГ до місцевих виборів, до яких залишається 18 місяців.

Сергій Чернов же вважає, що це життєва необхідність, адже після 2020 року не можуть в єдиному правовому полі існувати громади, які об’єдналися, і які цього не зробили.

Голова обласної ради підкреслив, що одним із головних завдань цієї зустрічі є можливість заручитися підтримкою власне пана Мільбрадта і його колег, щоб дати сигнал українському політикуму, зокрема, Верховній Раді.

Сенс його у тому, що регіони потребують закріплення здобутків децентралізації у Конституції України, законодавчого забезпечення другого етапу реформи, наслідком якого мають бути укрупнені райони.

Пан Мільбрадт запевнив Сергія Чернова у своїй підтримці децентралізаційних процесів в Україні. Але останні два роки український парламент демонструє втрату темпів у законодавчому забезпеченні реформи. Відтак, помітними можуть бути лише кроки і збільшення кількості створених громад.

Нагадаємо.