Харківщина пропонує візію щодо права дітей у місцевому самоврядуванні

Відбулася третя зустріч робочої групи з обговорення законопроєкту «Про місцеве самоврядування».

Участь в обговоренні взяли члени комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерства розвитку громад та територій, провідні експерти та науковці, представники органів місцевого самоврядування.

Йшлося про визначення питань сталого розвитку громад, зокрема, обговорювали право дітей на участь у місцевому самоврядуванні та сприяння молоді.

Пропозиції Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області до Розділу 1.1 «Сталий розвиток громад» висловив перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації Микола Тітов.

Стаття 5. Права дітей на участь у місцевому самоврядуванні та сприяння молоді, вважає Микола Тітов, потребує суттєвого доопрацювання, оскільки містить невизначені положення та декларативний характер.

«Наприклад, у формулюванні «будь-якій дитині, яка досягла» такого віку і рівня розвитку, що може висловити свою думку та погляди», – не зрозуміло, про який саме ми говоримо вік. Також не відповідає юридичній техніці нормотворення. «Принципи та різні форми безпосередньої участі територіальної громади у місцевому самоврядуванні застосовуються до всіх молодих людей без дискримінації. Для того, щоб досягти цього, особлива увага повинна приділятися стимулюванню та сприянню всебічної участі молоді у місцевому самоврядуванні, зокрема, але не виключно, із числа корінних народів та національних меншин, вразливих груп» тощо». Отже, носить досить дискримінаційний характер по відношенню до інших верств населення», – зауважив Микола Тітов.

Разом з тим, перший віце-президент – виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області наполягає на тому, що слід створювати належні умови та стимули включення молоді у процеси управління територіальними громадами та враховувати молодіжні ініціативи.

Нагадаємо.