Президент УАРОР Сергій Чернов висловив занепокоєння тим, що багато положень напрацьованих експертами Асоціації, які стосуються повноважень районних та обласних рад, не були враховані у новій редакції Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
«Наше завдання сьогодні консолідувати зусилля для того, щоб в інституціях державної влади ми могли лобіювати наші інтереси і в частині змін до Конституції, і щодо внесення правок до нової редакції Закону про місцеве самоврядування. В усіх цих питаннях ми маємо займати спільну позицію, адже сьогодні дуже важливо створити виконавчі комітети в обласних і районних радах, аби реформа децентралізації рухалась далі. Я категорично проти висловів, що реформа уже завершилась, на мою думку – вона тільки розпочалася. Адже окрім теоретичного створення спроможних громад, нам сьогодні необхідно досягти їх практичної спроможності», – наголосив Сергій Чернов.
За словами експерта Української асоціації районних а обласних рад Ігоря Пілько, законопроект визначає поняття територіальних громад, також у ньому прописані однакові підходи до обсягу повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня, тобто сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи отримують рівні можливості, а повноваження районних та обласних рад розмежовуються між собою.
Керівництво та експерти УАРОР закликали керівників обласних та районних рад активно співпрацювати із народними депутатами України, які представляють їхні регіони у Парламенті та доносити їм своє бачення, аби вони могли вносити правки та корективи у запропонований проект Закону, що в майбутньому регламентуватиме роботу органів місцевого самоврядування в Україні.
Нагадаємо.