Озвучено ціни на малину в Україні

В Україні сезон малини в самому розпалі, цього тижня на ринок почала масово надходити дана ягода із західних областей країни.

При цьому ціни в центральних і західних областях країни відрізнятимуться практично вдвічі, пише agronews.ua.

Експерти відзначають, що слід розрізняти два основні сегменти ринку малини – це продукція, призначена для заморожування, та продукція для свіжого ринку. У більшості країн світу ці сегменти практично не перетинаються, оскільки для заморожування використовуються одні сорти малини, а свіжого споживання – інші. В Україні поки що ці сегменти взаємопов’язані, що значно впливає на відпускні ціни в різних регіонах країни.

Так, на сьогоднішній день виробники центральних областей країни, як і раніше, стикаються з проблемами реалізації малини та відпускні ціни на дані ягоду стартують від 80 грн/кг ($2,73/кг). У західному регіоні склалася протилежна ситуація, з минулих вихідних садівники західних областей розпочали масові збори малини, і на сьогоднішній день цей рік надходить у продаж по 90-130 грн/кг ($3,08-4,44/кг).

Таку суттєву цінову різницю ключові гравці ринку пояснюють досить високим попитом на малину переробних підприємств, які переважно розташовані саме в західному регіоні України. Варто зазначити, що через подорожчання логістики, а також враховуючи той факт, що малина — це продукція, що швидко псується, то виробники центральних регіонів країни практично не мають можливості продавати свою ягоду на переробку. На сьогоднішній день вони реалізовуються виключно на свіжому ринку, але велика конкуренція в даному сегменті не дозволяє їм підвищити відпускні ціни до рівня західних регіонів країни.

Нагадаємо.