Останні новини

Сергій Чернов: Децентралізація на районному та обласному рівні лишається поза увагою ЗМІ

Про це зазначив Президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов у експертному круглому столі Суспільного.

Реформа для українців звужується лише до базового рівня місцевого самоврядування. Районний та обласний рівень залишається у тіні, й не в останню чергу, через те, що ця тема не є відомою для журналістської, медійної спільноти.

Президент УАРОР наголосив, що не варто дивуватися, що при формуванні нового адміністративно-територіального устрою багато жителів України засинали в одному районі, а прокидались в іншому. Також багато людей не можуть зрозуміти, що саме через те, що у 2020 у районних рад відібрали майже усі повноваження та ресурси на їх виконання, починаються збої у наданні багатьох соціальних послуг, за які раніше відповідали обрана громадянами районна рада: нема коштів на утримання лікарень, закриваються спортивні заклади та інше.

Також Сергій Чернов зазначив, як свідчить розвиток інших держав, зміни будуть ефективно впроваджуватись тоді, коли матимуть підтримку громадян, коли люди будуть поінформовані про їхній зміст.

Нагадаємо.