Останні новини

Карта-схема з пропозиціями нового районного поділу Харківщини – одна з кращих в України

Харківська обласна рада та Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області підтримали пропозиції Харківської ОДА, подані до Міністерства розвитку громад і територій України.

Дані пропозиції стосувалися Перспективного плану формування територій громад області від 07.02.2020 року та моделі адміністративно-територіального устрою субрегіонального (районного) рівня області від 17.04.2020 року.

У роботі над цими документами разом з облдержадміністрацією взяли участь представники місцевого самоврядування, експерти Української асоціації районних та обласних рад та інші.

«Рухаючись послідовно, на основі цього плану ми підготовили пропозиції моделювання карти-схеми нового адміністративно-територіального поділу області, де замість 27 існуючих буде 7 нових укрупнених районів», – повідомив виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Микола Тітов.

З семи укрупнених районів у п’яти чисельність населення становитиме понад 150 тис жителів, що відповідає європейським стандартам, а у двох районах – лише на 14-18 тис менше цього нормативу, що не є критичним. До того ж, витримано головний критерій – доступність до районних центрів:

  • 94% населених пунктів знаходитимуться на відстані до 60 км,
  • 79% – на відстані до 30 км.

Це є одним із найкращих результатів з-поміж інших областей України.

Нагадаємо.