Першочергові кроки розвитку туристичних об’єктів регіону розглянули на нараді у Будинку рад під головуванням Сергія Чернова.
Перспективним напрямком економічного зростання та створення позитивного іміджу громад є розвиток агросільського туризму, в основі якого є власна ідентичність та місцевий колорит. Однак, переконаний голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, першочерговим завданням на сьогодні має стати напрацювання дорожньої карти з метою вирішення ключових питань формування туристичної інфраструктури.
Голова обласної ради переконаний, що до вирішення проблемних питань розвитку туристичної галузі необхідно підходити комплексно, враховуючи географічно-територіальний, ресурсний, маркетинговий, соціальний, управлінський та інфраструктурний аспекти.
«Ми часто-густо недооцінюємо потенціал нашого краю. Доступність має бути визначальним фактором розвитку туристичного комплексу регіону. Люди хочуть отримувати якісні послуги у будь-якій сфері, туризм не є винятком. Тому реконструкція та будівництво доріг, які ведуть до наших унікальних пам’яток, має вирішальне значення. Ми ніколи при формуванні програм дорожнього будівництва не визначали пріоритетом саме ці напрямки. Тож, варто переглянути підходи і рухатись далі», – наголосив Сергій Чернов.
Голова постійної комісії з питань бюджету Людмила Немикіна зауважила, що кошти, які залишаються нерозподіленими в обласному бюджеті можливо спрямувати саме на розбудову туристичної інфраструктури, зокрема на дороги.
Крім того, Сергій Чернов підтримав ідею створення Меморандуму щодо розвитку сільського (зеленого) туризму в громадах області.
За словами Сергія Чернова, по-перше, необхідно передивитись програму розвитку місцевого самоврядування області, посилити її заходами та доповнити змінами у бюджеті, що стосуватимуться просування туризму на сільських територіях і підтримки архітектурних пам’яток області.
Також голова обласної ради запропонував переглянути положення конкурсу розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» та внести відповідні зміни, які б унеможливлювали ситуації недофінансування міні-проєктів з боку місцевої влади: «На жаль, в умовах сьогодення складно знайти співфінансування на місцях. Необхідно продумати механізм, який дозволив проводити ретельний моніторинг реалізації проєктів-переможців у напрямі співфінансування зокрема».
За підсумками зустрічі учасники підтримали ініціативу підготувати меморандум про співробітництво з метою розвитку туристичного потенціалу сільських територій.
Також підтримано пропозицію, щодо створення платформи для залучення коштів, щоб популяризувати конкретні туристичні об’єкти, враховуючи кращий досвід країн з розвинутою туристичною галуззю.
«Ми маємо вийти з ініціативою, щоб якомога більше ресурсів потрапило в цю складову розвитку культурної спадщини», – сказав Сергій Чернов.
Нагадаємо.