В області викрито групу «чорних» лісорубів

Злочинний бізнес щоденно завдавав державі понад 100 тисяч гривень збитку.

Група осіб налагодила схему незаконної заготівлі та переробки лісу на території Харківської області з подальшою реалізацією.

До складу групи входили понад три десятки осіб – мешканці Харківської, а також Дніпропетровської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей. Організатор нелегального бізнесу – житель Зміївського району, що на Харківщині.

Зловмисники налагодили потужну мережу заготівлі лісу-кругляку твердих порід (дуб, ясен), його транспортування з подальшим збутом. У результаті вирізалися масштабні ділянки, а відтак держава щоденно втрачала щонайменше 100 тисяч гривень.

Крім того, встановлено, що за невтручання у злочинну діяльність та непритягнення до відповідальності співробітники підрозділів місцевої поліції систематично одержували від учасників групи неправомірну вигоду.

9 квітня 2020 року працівниками внутрішньої безпеки НПУ, ДБР та прокуратури Харківщини, виявлено і вилучено велику кількість лісу-кругляку, переробленої деревини, устаткування, а також бензопили, накладні, «чорнову» документацію, банківські картки, мобільні телефони, готівкові кошти у вітчизняній та іноземній валюті.

За результатами заходів оголошено про підозру організатору групи, 10 цивільним особам, а також чотирьом поліцейським Валківського відділу поліції ГУНП у Харківській області.