Питання децентралізації і місцевого самоврядування обговорили в Києві

В ході засідання йшлося про низку ініціатив, які реалізуються на всеукраїнському рівні та в регіонах.

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства відбулося засідання Наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Харківщину представив член Наглядової ради, президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

УАРОР у партнерстві з Мінрегіоном та за підтримки Ради Європи працює над впровадженням проекту з моделювання адміністративно-територіального устрою у чотирьох пілотних областях – Донецькій, Луганській, Тернопільській та Харківській.

За підсумками круглих столів, що проводились у визначених областях, буде підготовлено 4 законопроекти щодо укрупнення та змін меж районів.

Як наголосив Сергій Чернов, цей проект має позитивний резонанс, насамперед, через форму роботи. Адже Асоціація залучала до обговорення усі зацікавлені сторони процесу, а це представники місцевого самоврядування всіх рівнів, центральних органів виконавчої влади, Мінрегіону. Лише після детального аналізу сформульованих пропозицій висновки про кількість районів у тій чи іншій області стануть підгрунтям для законопроектів про майбутній адміністративно-територіальний устрій у пілотних регіонах.

Зважаючи на продуктивність цієї роботи на Донеччині, Луганщині, Тернопільщині та Харківщині, висловлювалися пропозиції з поширення ініціативи на інші регіони.

Також члени Наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» говорили про вдосконалення законодавства щодо розмежування повноважень, а також нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо.