Про права людини говорили у Харкові

У Харкові обговорили питання про права людини й громадянина закріплені в Конституції України. Першу столицю відвідала Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні пані Фіона Фрейзер.

Діалог відьувся у Будинку рад за участю голови Харківської обласної ради  Сергія Чернова. Зокрема, було озвучено, що регулярно проводиться профілактична робота з попередження насильства в родині та окремо з тими особами, які в таких ситуаціях опинились.

Пані Фрейзер розповіла, що Місія націлена на об’єктивний моніторинг конфлікту на Сході. Спільними зусиллями з органами влади, донорськими організаціями можна поліпшити інвестиційну привабливість регіону шляхом захисту прав людини, створення іміджу території, де є відповідальність та підзвітність.

В ході спілкування сторони домовилися про те, що найближчим часом буде створена експертна група за участі представників обласної ради, обласної адміністрації, Моніторингової Місії, правоохоронців та науковців. Цей пілотний проект може стати взірцем для інших регіонів України.

За переконанням очільника області Сергія Чернова, зафіксовані порушення прав людини не можна замовчувати, навпаки, слід говорити, щоб якомога більше людей розуміли механізми захисту себе і своїх рідних.

 

Довідково. За статистикою 2018 року в області 2954 особи поставлені на облік, як такі, що допустили насилля в сім’ї. 82 дорослих вчинили насильство над дітьми.