Перспективи співпраці місцевих рад з постачальниками електроенергії та газу

В ході загальних зборів Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області обговорювались питання взаємодії місцевих рад з постачальниками електричної енергії та побутового газу.

Зокрема, у діалогу взяли участь представники органів місцевого самоврядування регіону з керівниками АТ «Харківобленерго»,  ПрАТ «Харківенергозбут», ПАТ «Харківгаз» та ТОВ «Харківгаз збут».

Засідання проходило під головуванням президента Асоціації, голови обласної ради Сергія Чернова.

«Сьогодні домовилися, що узагальнимо всі проблемні питання, що пролунали з виступів представників Асоціації й ті, які були подані письмово, подамо до відповідних структур, щоб вони відреагували. Дійшли також висновку, що органи місцевого самоврядування повинні провести роз’яснювальну роботу на місцях щодо нових рішень уряду, по захисту споживачів тощо».

Основною проблемою наразі, на думку керівників підприємств – надавачів послуг є заборгованість населення.

Найбільша заборгованість населення у Дергачівському, Харківському та Зміївському районах; найменша – Близнюківському, Коломакському та у місті Первомайському.

Загалом рівень розрахунків високий та з початку року склав 97% й збільшився відносно аналогічного періоду минулого року.

Враховуючи зміни, що мають відбутися після впровадження нових сегментів ринку електричної енергії, першочерговим завданням керівників органів влади є вжиття заходів щодо погашення наявної заборгованості за спожиту електроенергію та недопущення її виникнення по комунальних підприємствах та підприємствах бюджетної сфери економіки.

Як зазначив Сергій Чернов, наразі існує недостатній рівень поінформованості населення й необхідно, щоб органи місцевого самоврядування контактували з підприємствами-постачальниками й проводили роз’яснювальну роботу.

З метою налагодження ефективної взаємодії місцевих рад з постачальниками електроенергії та побутового газу, було рекомендовано головам районних рад, сільським, селищним, міським головам та головам об’єднаних територіальних громад сприяти представникам цих компаній у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, доступу при розчищенні електричних трас від зелених насаджень, розміщенні на веб-сайтах органів місцевого самоврядування та в друкованих виданнях інформації про планові відключення.

Нагадаємо.