Останні новини

Перший тур президентських виборів продемонстрував досить високу явку

За даними спостерігачів, в день виборів 31 березня була зафіксована низка процедурних порушень, проте, за словами експертів, вони не були ні системними, ні суттєвими.

Основних порушень допускалися самі виборці, фотографуючи власні бюлетені. Зокрема, того дня до відділу поліції надійшло 33 повідомлення про фотографування виборчих бюлетенів.

Виборцям нагадали, що Закон про вибори прямо забороняє проводити фото- та відеозйомку в кабінці для голосувань, а також демонструвати результати свого волевиявлення в приміщенні для голосування.

За даними поліціянтів, завдяки вжитим заходам грубих порушень громадського порядку у день виборів в регіоні не було зафіксовано.

Для охорони публічного порядку на виборчих дільницях та в місцях розташування окружних і територіальних виборчих комісій було залучено більше 3,8 тисяч правоохоронці. Працівники поліції забезпечили охорону окружних та дільничних виборчих комісій у цілодобовому режимі.

Також, працювало 11 груп вибухотехників. Більшість повідомлень стосувалася фотографування та псування бюлетенів, виявлення порушень у списках, проведення незаконної агітації тощо.

Вивіз документації до ЦВК розпочався з 2 квітня.

Наразі триває підготовка до другого туру президентських виборів. За словами заступника голови Центральної виборчої комісії Євгена Радченка: «Є кілька досить серйозних речей, які ЦВК повинна буде виконати в дуже стислі терміни. Перша серйозна річ – це формування окружних виборчих комісій, а потім окружні новосформовані комісії формуватимуть дільничні. Зараз буде змінено принцип формування цих комісій. Кожен із кандидатів, який буде включений у бюлетень для повторного голосування, має право на однакову частку в складі окружних і дільничних виборчих комісій. Окружні виборчі комісії формуються в складі 14 осіб – по 7 від кожного кандидата».

Нагадаємо.