116 повідомлень про порушення передвиборної агітації

З початку передвиборної кампанії поліцейські Харківщини зареєстрували 116 повідомлень про порушення Закону України «Про вибори Президента України».

Відкрито 11 кримінальних проваджень, складено 2 адміністративні протоколи. За 80 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено. За іншими матеріалами тривають перевірки фактів, викладених у заявах.

За даними відділу комунікації поліції Харківської області, 15 березня слідчі Шевченківського відділу поліції відкрили кримінальне провадження за фактом звернення студента одного з харківських вузів про те, що у приміщенні гуртожитку він виявив оголошення щодо роботи на день виборів. В об’яві містилося посилання на один з месенджерів, де може бути запропонована пропозиція надання неправомірної вигоди за вчинення будь-яких дій, пов’язаних з реалізацією виборчого права. Відомості внесені за ч. 2 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України.

Того ж дня до Шевченківського відділу поліції зателефонував 47-річний харків’янин. Він розповів, що на проспекті Перемоги невідомі пропонують голосувати за кандидата в Президенти України.

До Московського відділу поліції звернувся офіційний спостерігач на виборах президента України. Зі слів заявника, на вулиці Гвардійців-Широнінців розміщений банер з ймовірно, політичним змістом, на якому відсутні дані про замовника та тираж.

15 березня волонтер передвиборчого штабу кандидата у Президенти України заявив до поліції про те, що на станції метрополітену «Історичний музей» невідомі проводять соціологічне опитування громадян щодо переваг населення серед кандидатів у Президенти України.

На стовпах по вулиці Горького у місті Красноград спостерігач Громадянської мережі Опора виявив агітаційні листівки без вихідних даних.

Всі матеріали зареєстровані належним чином. Тривають перевірки.

Нагадаємо.