В Історичному музеї виставка Будянського фаянсу

У Харківському історичному музеї імені М.Ф. Сумцова виставка «Будянські барви», що присвячена творчості майстрів відомого Будянського фаянсового заводу.

Майже 120 років завод у Будах був найбільшим в Україні виробником якісного фаянсового посуду. Посуд цього заводу й досі є чи не в кожній українській родині.

Вироби будянських керамістів відзначаються не тільки високою якістю та красою. На заводі було створено неповторний «будянський стиль», що поєднує традиційні українські народні мотиви у формах посуду та його декоруванні, красу української природи, відображеної в орнаментах та розписах, самобутній український гумор та любов до рідної Слобожанщини.

У різні часи на заводі працювало 18 художників — членів Спілки художників України. Виставка презентує творчість дев’яти будянських майстрів, що працювали в художній лабораторії заводу з кінця 50-х років минулого сторіччя і до його закриття у 2006 році. Кожен із предметів, представлених в експозиції, є унікальним зразком будянського художнього стилю.

Відвідувачам нагадують, що у залах діють обмеження за кількістю відвідувачів: для експозиції другого поверху — не більше 12 одночасно, для третього — не більше 20

Нагадаємо.