Останні новини

Експерти обговорювали моделі врядування після війни

В Інституті майбутнього пройшла фахова дискусія на тему сучасного та майбутнього державного управління в Україні.

Захід зібрав експертів, аналітиків і представників урядових структур для обговорення викликів та напрямів розвитку державної служби в умовах післявоєнної відбудови.

Круглий стіл відкрив співзасновник і президент Першого добровольчого мобільного шпиталю ім. М. Пирогова Геннадій Друзенко. Він акцентував увагу на необхідності вже сьогодні формувати візію України 2035 та напрацьовувати чіткі кроки для реформ.

У дискусії взяв участь депутат Харківської обласної ради, Президент Конгресу самоврядування Украіни, доктор наук з державного управління, професор Сергій Чернов. Експерт вважає, що базовий закон про місцеве самоврядування незбалансований, перевантажений і не відповідає вимогам часу. Він прихильник того, щоб розділити систему префектур та максимально залучити громадянське суспільство до обговорення документів, які підлягають подальшому прийняттю. «Регіональний рівень завжди був перепоною до внесення змін в Конституцію», — підкреслив Сергій Чернов.

Серед ключових тем, які обговорювали учасники дискусії, були питання зон відповідальності міністерств у процесі формування та реалізації державної політики, визначення ролі місцевих державних адміністрацій і центральних органів виконавчої влади на різних рівнях управління, а також забезпечення належної кваліфікації державних службовців та інші.

Учасники також аналізували, як виконавча влада може ефективно реалізовувати політику в умовах багаторівневого врядування, та наголошували на важливості подальшого розвитку децентралізації, впровадження принципу субсидіарності й посилення регіональної політики.

«Ми знаходимося в стані, коли переміг правовий нігілізм. Потрібно розуміти, що в демократично суверенній державі комфортно жити по правилах, тому їх треба поважати», – додав у своєму виступі Сергій Чернов.

Обговорення стало черговим кроком у формуванні рекомендацій щодо майбутньої моделі врядування, яка дозволить Україні розвиватися швидше, ефективніше та справедливіше.

Нагадаємо.