У Страсбурзі обговорювали питання регіональних стратегій щодо навколишнього середовища

В Україні, за результатами досліджень Фонду ім.Фрідріха Еберта, забруднення водойм та дефіцит питної води-51%, зростання кількості побутових відходів-45,9%, забруднення атмосферного повітря-38.1%.

В палаті Регіонів Конгресу Ради Європи у Страсбурзі обговорювали питання регіональних стратегій навколишнього середовища, виклики. Від Харківщини у заході взяв участь депутат обласної ради Сергій Чернов.

Найбільш руйнівний вплив в усіх напрямках принесла війна!

  • На сьогодні не існує жодної єдиної світової чи української визначеної методології розрахунку впливу на навколишнє середовище у воєнний та післявоєнні періоди. Адже жодна війна на одній території не має кордонів впливу на глобальну екосистему.
  • Знищена металургійна та хімічна промисловість, замінована, ущільнена, заражена земля (важкі метали, зокрема кадмію перевищують норми в 5 разів, цинку -3,5 раза, молібдену-2 рази).
  • Водойми, ліси, заповідники тощо потребують моніторингу, аналізу, відновленню.
  • Україна поділяє цілі ЄС у кліматичній політиці. Однією з перших ратифікувала Паризьку кліматичну угоду, долучилась до ЄЗК.
  • За оцінкою експертів, орієнтовна сума інвестицій для виконання Україною завдання зеленого переходу понад 100 млрд. ЄВРО на десять років.
  • Необхідно створити прозорий кліматичний ринок, котрий сприятиме залученню інвестицій.
  • Всі визначені цілі повинні знайти відображення під час перегляду, з урахуванням наслідків війни, стратегій на регіональному, субрегіональному та муніципальному рівнях.

«Головне – потрібна координація на крос-секторальному рівні, щоб створити стимули, які б задали руху, відповідно до трансформації економіки України в економіку ЄС», – прокоментував Сергій Чернов.

Нагадаємо.