З нагоди 33-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Молодіжному парку відбулося урочисте покладання квітів до Пам’ятного Знаку жертвам Чорнобильської трагедії.
На початку церемонії представники Харківської єпархії провели поминальний молебень за упокій жертв Чорнобильської трагедії. Пам’ять загиблих, тих, хто віддав життя виконуючи свій громадянський обов’язок, рятуючи співвітчизників та всю планету, присутні вшанували хвилиною мовчання.
«Сьогодні світова спільнота вшановує пам’ять жертв радіаційних аварій та катастроф. Ми згадуємо про тих, хто віддав свої здоров’я і життя, щоб якомога швидше загасити полум’я чорнобильської пожежі. Суспільство у боргу перед ними. І кожен з нас має усвідомлювати необхідність всіляко підтримувати людей, які стримували поширення радіації, тим самим рятуючи усе людство» – сказав на церемонії голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
Зараз у Харківській області проживають 20719 осіб, які мають пільги відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у тому числі понад 5 тисяч інвалідів..
Серед них:
- учасників ліквідації наслідків аварії – 10,5 тисячі чоловік,
- переселенців із зони радіоактивного забруднення – 5,3 тисячі чоловік,
- дітей, які постраждали внаслідок аварії – 2,7 тисячі,
- дружин померлих ліквідаторів – майже 2 тисячі.
Днями у Харківській обласній філармонії відбувся пам’ятний концерт, присвячений роковинам трагедії на Чорнобильській атомній електростанції.
Сергій Чернов зазначив, що масштаби лиха могли б бути значно більшими та непередбачуваними, якби не самопожертва та вчасне реагування ліквідаторів аварії, багато з яких поплатились своїм здоров’ям і життям.
«Суспільство у боргу перед ліквідаторами страшної трагедії. Кожен з нас має усвідомлювати необхідність всіляко підтримувати людей, які стримували поширення радіації, тим самим рятуючи усе людство. Прямим обов’язком держави є допомога ветеранам й учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо докласти всіх зусиль, аби забезпечити вам гідний рівень життя та завжди достойно шанувати ваш самовідданий подвиг».
Довідково. Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики до вибуху на АЕС «Фукусіма-1», як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Загальна кількість ліквідаторів за всі роки приблизно 600 тисяч чоловік, у тому числі більш ніж 30 тисяч харків’ян. За 30 років з часів аварії життя пішло майже 50% учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
На сьогоднішній день у нашій країні нараховується 2 млн 300 тис громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Нагадаємо.