ХНУ ім.В.Н.Каразіна святкує 215 років

29 січня найстаріший виш Харківщини відзначає чергову значну дату. Знаменитий навчальний заклад подарував світу 150 тисяч випускників, 79 лауреатів Державних премій України, три лауреати Нобелівських премій.

З нагоди ювілею Президент України відзначив державними нагородами працівників ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

Сьогодні в університеті працює сімнадцять факультетів, п’ять навчально-наукових та три науково-дослідних інститути, навчаються понад 16 000 студентів, аспірантів, докторантів. Класичну освіту в університеті здобувають понад чотири іноземних студентів та понад 100 слухачів підготовчого відділення.

З грудня минулого року Університет організовує і проводить у Харкові різні заходи, приурочені ювілею. Зокрема, наукові, освітні, культурні та інші.

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, з нагоди 215 річниці відкриття ХНУ ім. В.Н. Каразіна, сказав:

«Відкриття університету в Харкові стало поворотним пунктом в історії регіону, як потужний імпульс для економічного, промислового та культурного розвитку краю. Тож, ми без перебільшення можемо сказати, що у далекому 1805 році з появленням Харківського університету на Слобожанщині розпочалася нова доба, яка триває до сьогодні.

Перетнувши двовіковий рубіж своєї історії, Харківський національний університет імені Каразіна є сучасним науковим і навчальним закладом, який впевнено дивиться у майбутнє у глобальному світі, де стрімко розвивається наука, а знання стали головним капіталом.

 Щороку університет посідає вищі місця в рейтингу вітчизняних вузів і входить до числа найбільш авторитетних академічних установ світу.

 Харківська обласна рада підтримує дружні й партнерські стосунки із Харківським національним університетом імені Каразіна.

Впевнений, що й у подальшому ми знайдемо нові простори для взаємовигідної співпраці на благо Харківщини. Від депутатського корпусу Харківської обласної ради бажаю університету нових вагомих здобутків, миру, успіху і процвітання».

Ректор Віль Бакіров підкреслив, що за роки своєї історії університет «витримав багато випробувань, пройшов довгий та нелегкий історичний шлях, перетворив невеличке та досить пересічне місто, яким був тоді Харків, на великий європейський мегаполіс та університетську столицю України».

Довідково. Цього року університет увійшов до списку топ-500 кращих університетів світу за результатами відомого рейтингу QS.

У Каразінському університеті навчалися і працювали три лауреати Нобелівських премій – Ілля Мечников, Лев Ландау, Саймон Кузнець. ХНУ імені В. Н. Каразіна – один із найбільших наукових центрів України, в якому представлені всі сучасні наукові напрямки фундаментальної науки, триває робота зі створення науково-технічної та інноваційної продукції світового рівня.

Нагадаємо.