ХАІ отримав мільйон євро на науковий проект

Вчені Харківського авіаційного інституту отримали 1 млн євро під проект зі зменшення шкідливих викидів авіаційних двигунів.

Під час брифінгу 21 лютого в ХОДА розповіли, що йдеться про програму ЄС з досліджень та інновацій, яка триває з 2014 до 2020 року.

У 2015 році Україна стала асоційованим членом Рамкової програми, що надало українським учасникам рівноправний статус з їх європейськими партнерами.

В рамках програми ЄС в Харківській області до реалізації проектів залучені Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського «ХАІ», Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна, Національний науковий центр Харківський фізико-технічний інститут, Харківський національний університет ім. Каразіна та Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця.

Одним з найдорожчих став проект вчених ХАІ DENOX. Він реалізується в рамках Ініціативи HORIZON 2020 «Clean Sky 2».

Це найбільша європейська науково-дослідницька програма в галузі авіації, в якій беруть участь близько 500 промислових і науково-дослідних організацій з 27 країн світу. Програма сприяє розвитку інновацій і технологій, що дозволяють знизити рівень шкідливих викидів і шуму в цивільній авіації.

«Наша команда почала дослідження в цій області майже 20 років по тому. За цей час ми розробили технологічні рішення, які можуть радикально знизити викиди оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Але поки це перевірено лише теоретичними розрахунками. Для успішного впровадження винайдених методів не вистачає експериментальних перевірок. Тепер вони будуть реалізовані в проекті», – розповів науковий керівник проекту Дмитро Долматов.

У найближчі 4 роки вчені ХАІ повинні втілити технологію для радикального зменшення викидів оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Українські дослідники – єдині виконавці науково-технічних робіт в проекті.

Нагадаємо.