На Харківщині значно скоротилася чисельність бобрів

В цьому році вчені національного парку «Слобожанський» не дорахувалися 13 сімей.

Щорічний перепис бобрового населення в національному парку «Слобожанський» на Харківщині закінчився, і засмутив вчених – за всі роки спостереження гірше цифри в підсумковому підрахунку ще не було.

В 2019 році співробітники парку і волонтери нарахували всього 22 бобрових сім’ї, в минулому році їх було ще 35.

За думкою вчених, такий результат очевидний – ще з літа болота, які бобри облюбували за довгі роки життя в парку, в черговий раз пересохли, тому тваринам довелося вирушити в дорогу.

Науковий співробітник парку Наталя Брусенцова пояснює, в який бік пішли їх бобри, сказати складно – «зазвичай, щоб відстежити шляхи міграції, вчені за кордоном використовують радіопередавачі. Їх вішають на тварину, і дивляться, як вони переміщаються. У нас в парку такого обладнання немає».

Перепис в парку проводять щороку – вчені стежать за життям місцевої популяції з 2013 року і щоосені відправляються в рейд, щоб дізнатися, як справи у найбільшого водного гризуна.

Останні роки для бобрів видалися не надто простими. Як розповідають в парку, вся справа в засухах. «Ще з літа пересохли всі лісові озера і болота, та ще й хижаки навколо – лисиці і здичавілі собаки. Відсутність води робить бобрів уразливими і перед хижаками».

Нагадаємо.