Затверджено проект Програми економічного і соціального розвитку Харкова

Проект Програми економічного і соціального розвитку міста Харкова на 2019 рік затвердили сьогодні, 28 листопада, на сесії Харківської міської ради.

Згідно з програмою, буде продовжена реалізація проектів щодо подальшого розвитку міської інженерної і соціальної інфраструктури – від масштабних проектів з будівництва метрополітену і комплексу з переробки ТПВ до робіт з ремонту покрівель, вхідних груп, реконструкції скверів, спортивних майданчиків і внутрішньоквартальних територій.

У 2019 року в місті очікується створення понад 20 тис. нових постійних робочих місць, прогнозується зростання обсягів реалізації промислової продукції на 5,8%, введення в експлуатацію не менше 430 тис. кв. м житла.

Як повідомив заступник Харківського міського голови – директор Департаменту економіки та комунального майна Михайло Фатєєв, наступного року очікується зростання середньомісячної заробітної плати штатних працівників на 15,4%. На кінець 2018 року рівень зареєстрованого безробіття працездатного населення очікується на рівні 0,52%, в 2019 році цей розрахунковий показник складе 0,51%. За словами Михайла Фатєєва, це означає, що кожна людина, яка хоче знайти роботу, таку можливість отримує. У 2019 році очікується створення понад 20 тис. нових постійних робочих місць.

Директор департаменту зазначив, що в цілому в промисловості міста прогнозується зростання обсягів реалізації продукції на 5,8%.

«Органи місцевого самоврядування не впливають на роботу промислових підприємств, проте передбачено низку заходів і напрямків щодо підтримки роботи промислових підприємств міста. Це, зокрема, звільнення промислових підприємств від пайової участі в розвитку міської інфраструктури при будівництві та реконструкції об’єктів на їх території, це прийом у комунальну власність міста об’єктів житлової та соціальної сфери підприємств з метою звільнення їх від непрофільних завантажень і фінансових витрат. Також з наступного року буде діяти нова житлова програма: за поданням підприємств міський бюджет братиме участь у пільговому придбанні квартир працівниками промислових підприємств міста», – повідомив Михайло Фатєєв.

За його словами, у планованому році продовжиться стабільний розвиток галузі житлового будівництва. За підсумками 2018 року очікується введення в експлутацію близько 400 тис. кв. м житла, що на 7,2% більше, ніж в 2017 році. Це дозволить більш ніж 15 тис. харків’ян поліпшити свої житлові умови. Очікується, що в 2019 році в експлуатацію буде введено не менше 430 тис. кв. м житла. Також буде продовжена реалізація міських програм з пільгового кредитування придбання житла і програм з надання безкоштовного житла, зокрема, сім’ям, у яких народилася трійня. За словами директора департаменту, у 2018 році за міськими житловими програмами володарями квартир стануть 120 сімей харків’ян, а з початку реалізації програм було придбано близько 600 квартир.

Михайло Фатєєв підкреслив, що особливо важливі заходи щодо підвищення рівня комфорту проживання харків’ян, які передбачені представленим проектом програми і діючими галузевими програмами. Буде продовжена реалізація проектів щодо подальшого розвитку міської інженерної і соціальної інфраструктури – від масштабних проектів з будівництва метрополітену і комплексу з переробки ТПВ до робіт з ремонту покрівель, вхідних груп, реконструкції скверів, спортивних майданчиків і внутрішньоквартальних територій.

«Бездоганна кредитна історія Харкова та максимально можливі в нинішній ситуації кредитні рейтинги міста від світових рейтингових агентств дозволять використовувати на ці цілі не тільки кошти міського бюджету, а й позикові кошти міжнародних інвесторів», – зазначив Михайло Фатєєв.

За матеріалами: http://www.city.kharkov.ua