Головні лікарі, економісти та головні бухгалтери закладів первинної медичної допомоги Харківської області на тренінгах вивчають особливості фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
Другий модуль навчальної програми «Управління автономними закладами ПМД» відбувся у рамках проекту «Ефективна первинна медицина в громаді», який фінансується Європейським союзом.
Експерти розповідали управлінським командам комунальних некомерційних закладів Вовчанського, Чугуївського, Краснокутського та Нововодолазького районів Харківської області про особливості фінансового планування.
Детально розглядали можливі підходи до оплати праці персоналу, визначали співвідношення рівнів доходів співробітників різних категорій, вчилися структурувати витрати та прогнозувати їхній рівень на перспективу.
Також учасникам навчальної програми пояснювали, що таке стратегічне управління, як сформулювати місію та візію організації.
За словами Михайла Довгопола, експерта з питань управління змінами, стратегічного планування та розвитку людських ресурсів, до медичної реформи комунальні медзаклади були підрозділами загальнодержавної системи і виконували завдання стратегії МОЗ. Одразу після автономізації кожен з них стає автономним підприємством, яке повинно мати свою стратегію розвитку.
Проте головні лікарі звикли до роботи в умовах високоцентралізованої системи, коли всі вказівки про те, що і як робити, отримувались виключно «зверху».
«Склалася ситуація, коли спеціалісти отримали підприємство, але не знають, що з ним робити. Очевидно, що першим кроком має стати стратегічне планування роботи закладу, – відмічає Михайло Довгопол. – Це дасть відповідь на питання, що робити зараз, щоб дійти до того, де ми хочемо бути всім закладом за кілька років».
Учасники зазначають, що тренінги допомагають систематизувати знання та покращити управлінські навички.
«Керувати нас ніхто не вчив, – ділиться враженнями головний лікар КП «ЦПМСД Вовчанського району» Карина Ліца – На тренінгах нам доступно викладають ази фінансової діяльності та управління медзакладами. Це не тільки допомагає в роботі, але й націлює на розвиток, нові досягнення, стабільну і ефективну роботу нашого центру первинної допомоги.
Ініціатор проекту, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов: «Відкриття Ресурсного центру — є одним із наших тактичних завдань у рамках проекту «Ефективна первинна медицина у громаді». Це майданчик, на якому будуть постійно проводитися семінари, заходи, зустрічі для учасників медичної реформи на місцях. Він допоможе підготувати фахівців, а також донести інформацію про новації у медичній галузі до людей, аби вони краще сприймали зміни, які ми реалізуємо у громадах.
Довідково.
Проект «Ефективна первинна медицина в громаді» реалізується в рамках програми ЄС «Підтримка громадянського суспільства, місцевих влад та прав людини» та фінансується Європейським Союзом.
Виконавці проекту Харківська обласна рада, координатор Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області, Громадська організація «Агенція змін «Перспектива» та Громадська спілка «Українсько-Німецька Медична Асоціація».
Нагадаємо.