Людей, схильних до алергії, попереджають про квітневу небезпеку

За даними Європейської аероалергенноі мережі в Харкові, як і інших містах лісостепової зони, – прогнозуються високий і дуже високий ризики алергії на пилок берези, пік цвітіння якої очікується днями.

Людям, чутливим до пилку, не рекомендується гуляти в лісах і парках, де можуть рости дерева-алергени, а також – вживати яблука з обережністю, адже через перехресну алергенність їх білків з пилком берези, в чутливих осіб може виникати оральний алергічний синдром.

Чутливим особам не рекомендуються прогулянки і під час дощів, адже опади саме вимивають з атмосфери пилок і збільшують концентрації потенційно алергенних спор грибів. Тому під час дощу концентрації і пилку можуть бути високими.

Після опадів спостерігатимуться помірні рівні спор грибів, зокрема, алергенної альтернарії і аскоспор, а також – спор сажкових грибів.

Також, лікарі попереджають, якщо у вас є алергія до пилку берези та вільхи, ви можете реагувати і на інші, крім яблук, харчові продукти, зокрема, горіхи. Тому вживати їх зараз теж потрібно з обережністю через перехресні реакції між пилком і їжею.

Нагадаємо.