Останні новини

У Харкові презентували видавничий проект письменника «Ростріляного відродження»

Музей письменника і громадського діяча України Сергія Пилипенка діє у музейному комплексі Харківського національного університету міського господарства імені О.М.Бекетова.

Саме тут працює і виставка скульптур Міртали Пилипенко.

Глава родини Сергій Пилипенко – український письменник «Ростріляного відродження», автор близько тридцяти книг оповідань і байок, засновник і керівник Спілки селянських письменників «Плуг». Жив у харківському Будинку Слово. Був автором пам’ятника Тарасу Шевченку.

Захід відкрив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Це дійсно визначна подія у культурному житті міста  – презентації культурологічного проекту й виставки сучасних видань творів родини Пилипенків. Насліддя, що ми отримали завдяки письменницької діяльності Сергія Пилипенка та Тетяни Кардиналовської, важко переоцінити. І тому нашим обов’язком є його збереження та передача культурного спадку наступним поколінням».

Дружина Тетяна Кардиналівська і дві доньки письменника Ася Гумецька і Міртала Пилипенко прославили Україну своєю творчістю у світі, та присвятили своє життя увічненню пам’яті Сергія Пилипенка.

Працівники університету у ході досліджень випадково знайшли нові невідомі факти, що стосувалися життя видатного діяча і ініціювали створення музею. В цій роботі взяли участь і дочки Сергія Пилипенка. «Вони зробили усе, аби увічнити пам’ять батька саме у Харкові, де він був розстріляний у 1934 році», – розповів ректор університету Володимир Бабаєв.

У ході заходу учасників ознайомили з біографією і творчим спадком кожного члена родини. Також, були представлені прижиттєві видання творів письменника і громадського діяча України Сергія Пилипенка, його дружини та доньок:

  • Сергій Пилипенко «Тисячі в одиницях». Збірка творів прижиттєвих видань.
  • Тетяна Кардиналовська. «Невідступне минуле». Із продовженням, написаним її доньками Асею Гумецькою й Мірталою Пилипенко «Від темряви до світла».
  • Ася Гумецька. «Вибрані філологічні праці».
  • Міртала Пилипенко. «Шлях до себе». Збірка поезій чотирма мовами: українською, англійською та російською.
  • «Іскри думок». Пилипенко Міртала. Авторський фотоальбом скульптур з особисто написаними віршами українською та англійською мовами.

Від імені Асі Гумецької та Міртали Пилипенко видавництво «Київ – Париж – Дакар» також передало в дар бібліотекам міста Харкова примірники виданих ним книг.

Довідково: Загальноукраїнський культурологічний видавничий проект, присвячений творчій та науковій спадщині видатної української родини Пилипенків: письменника і громадського діяча України першої третини ХХ ст. Сергія Пилипенка, письменниці й перекладача Тетяни Кардиналовської, ученого-славіста, професора Мічиганського університету Асі Гумецької (США), скульптора і поета Міртали Пилипенко (США).

Нагадаємо.