В Каразінському університеті оновили Музей астрономії

Презентують реконструйований Музей астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна 29 січня.

Рішенням Вченої Ради університету Музею надано ім’я видатного астронома академіка М.П.Барабашова.

В музеї можна буде дізнатися про долі та науковий доробок видатних астрономів, що вчилися та працювали в університеті. В музеї зберігається колекція старовинних астрономічних та геодезичних інструментів різних галузей астрономії, фізики, геодезії, сейсмології, приладобудування та суміжних напрямів.

Найстарішим у колекції є повторювальний круг Борда (1811 р.) – універсальний кутомірний інструмент для геодезичних спостережень.

Особливість експозиції музею полягає у тому, що вона створена у приміщенні павільйону меридіанного кола Репсольда (1886 р.), найбільшого інструмента у колекції, та має підземний поверх, що дає можливість ознайомитися із особливостями процесу астрономічних спостережень та улаштуванням конструкції телескопу.

У Музеї астрономії також представлені цінні документи з наукової спадщини відомої астрономічної династії Струве, засновників Пулковської обсерваторії.

У архівній залі Музею – книги з бібліотеки Отто Струве, зокрема видання XVIII та XIX сторіччя, праці найвідоміших вчених, таких, як Галілео Галілей, Кеплер, Лаланд, Деламбр, Ейлер, Лаплас та ін.

Нагадаємо.