Представникам ОТГ розповіли про просторове планування територій

Представники ОТГ Харківщини беруть участь у дводенному тренінгу програми місцевого системного розвитку.

Другий день навчання присвячено розробці основних принципів просторового планування, що є дуже важливим для соціально-економічного розвитку територій.

Упродовж практичного семінару представники ОТГ отримали інформацію щодо просторового планування території ОТГ, як інструменту управління розвитком громади, встановили його зв’язок із стратегічним плануванням та ефективним землекористуванням.

Мета просторового планування, за словами заступника директора ТОВ «УКРНПІЦИВІЛЬБУД» Олега Ханенко, створення та підтримка сприятливого життєвого середовища.

«Діяльність території має базуватися на містобудівній документації. Фінансування на розвиток, як інвесторами, так і донорами надається за наявності стратегії, в основу якої покладена саме містобудівна документація. Вона показує дороги, схему території, об’єкти транспорту, культурні спадщини, інфраструктури тощо».

Учасники семінару отримали теоретичні знання та практичні навички щодо створення схем просторового планування території, сконцентрували увагу на структурі, джерелах інформації, аналізі та висновках. А також, представники громад мали можливість практично попрацювати з картографічними матеріалами та статистичною інформацією, використовували її для аналізу ресурсного потенціалу, формували прогноз розвитку ОТГ та план його реалізації.

Довідково. Програма Місцевого системного розвитку виконується Фондом «Східна Європа» у партнерстві з ТОВ «БломІнфо-Юкрейн», громадською організацією «ДЕСПРО» та Київським економічним інститутом у рамках проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

За матеріалами: http://oblrada.kharkov.ua

Нагадаємо.