Якість колодязної і джерельної води досліджували експерти

За І квартал 2019 року в місті Харкові та Харківській області за санітарно-хімічними показниками досліджено 1019 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання.

За результатами досліджень – 45,0% не відповідали вимогам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів, хлоридів, сухого залишку, заліза.

Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання, що є одним з основних чинників, який негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей.

За І квартал 2019 року у воді колодязів, яку споживають діти віком до 3-х років, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК.

Гранично допустиму концентрацію виявлено у Дергачівському, Золочівському, Харківському, Красноградському, Богодухівському, Барвінківському, Великобурлуцькому, Кегичівському, Вовчанському, Первомайському районах;

Перевищено допустиму концентрацію до 5,0 ГДК – у Чугуївському, Зміївському, Зачепилівському, Куп’янському, Дворічанському, Балаклійському, Шевченківському районах, містах Лозова та Люботин; перевищення до 10,0 ГДК — у Краснокутському, Лозівському, Близнюківському, Борівському районах та  до 12,0 ГДК — у Нововодолазькому районі.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 37,5% досліджених проб води з колодязів.

На жаль, отруєння дітей нітратами, в меншій кількості, але продовжують реєструватися. В 2019 році зареєстрований один випадок водно-нітратної метгемоглобінемії у дитини (1 рік. 2 міс.), що проживає на території Дергачівського району. Мати дитини використовувала для приготування дитячих сумішей воду з вмістом нітратів у 1,3-8,3 раза вище ГДК.

За мікробіологічними показниками досліджено 255 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 28,2% проб не відповідають нормативам.

У місті Харкові досліджено 12 проб води з каптажів природних джерел.

Протягом   І кварталу 2019 року у воді  з  5-ти джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками (селище Олешки Київського району, парк «Юність», «Петренки – 1», «Петренки – 2», «Петренки – 3»).

Вода з каптажів 2-х джерел не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення гранично допустимої концентрації нітратів (селище Олешки та парк «Юність»).

Відповідні дані оприлюднено на сайті ДУ «Харківський обласний лабораторний центр».

Нагадаємо.