ДПА не впливатиме на перехід у 5-й клас

У Харківських школах, гімназіях та ліцеях готуються до державних підсумкових атестацій. У 2019 році в Україні змінилася система здачі іспитів після 4, 9 або 11 класів.

Так, після 4 класу учні будуть здавати державну підсумкову атестацію з математики й української мови, але вона не впливатиме на перехід у 5-й клас.

Завдання для контрольних готуватимуть учителі, а Міносвіти виготовить лише методичні рекомендації.

Після 9 класу ДПА стануть вже більш ґрунтовними. Оцінки будуть записані на додаток до свідоцтва про базову шкільну освіту й можуть вплинути на доступ до певного профільного ліцею чи інших навчальних закладів, де буде конкурсний відбір.

Інновацією в цьому році стало те, що учні зможуть зарахувати як оцінку за ДПА певні сертифікати від міжнародних центрів, наприклад, із вивчення мови. Але це стосується тільки ДПА на вибір. Обов’язковими залишаються атестації з української мови та математики.

У 11 класі ДПА буде проходити на рівні зовнішнього незалежного тестування. В цьому році дітей чекають дві важливі зміни.

Перша: якщо в минулому році учні навчальних закладів першого і другого рівня акредитації писали обов’язково ЗНО з української мови, то тепер їм потрібно також написати ЗНО з математики чи історії України, на вибір, залежно від одержуваної спеціальності.

Друга: учні старшої школи, для яких українська мова не рідна (тобто для представників нацменшин) ввели адаптивний поріг – нижчий, ніж для учнів, які писатимуть ЗНО на загальних підставах.

Це тимчасовий захід, який діятиме до 2021 року, тому що в школах, де навчаються представники нацменшин.

З 21 травня по 13 червня проходитиме ЗНО.

З 14 червня по 25 червня – оголошення результатів тестування.

З 26 червня по 12 липня пройдуть додаткові тести для тих, хто з поважних причин не зміг з’явитися вчасно.

Останні результати стануть відомі 18 липня.

Нагадаємо.