Польські спеціалісти навчали харківських лікарів-неонатологів

Харківський регіональний перинатальний центр став одним із трьох в Україні, який обрали в якості тренінгового центру для лікарів-неонатологів.

Фундація медичної допомоги дітям вже більше 10 років займається організацією навчання для лікарів-неонатологів. Минулого року фонд провів аудит 15 лікарських закладів України, які надають допомогу новонародженим дітям. З них обрали три центри у Києві, Житомирі та Харкові.

За словами співробітників регіонального перинатального центру, у нас один з найбільших відсотків передчасних пологів в країні – 13-16%, тому основний контингент центру – це немовлята від від півтора кілограм, які вимагають тривалого і дуже дорогого лікування.

Раніше програма підвищення стандартів надання неонатологічної допомоги  працювала у Польщі. За словами польських колег-медиків, те, що вони вибрали саме Харківський центр одним із перших тренінгових центрів, свідчить про високий рівень українських лікарів, особливо – харківських. Тому даний центр може стати навчальною базою не тільки для місцевих лікарів-неонатологів, а він зможе вивчити майбутніх лідерів у галузі неонатології по всій Україні.

Після відповідної підготовки Харківські тренери можуть готувати неонатологів та всю службу перинатології в Україні до роботи. На тому рівні, на якому вона надається в цивілізованому світі.

Три лектори з Польщі – спеціалісти у неонатології – провели тренінг у два етапи. Перший етап – це теоретична частина, де лікарі розглядали міжнародні стандарти у лікуванні новонароджених пацієнтів. Другий етап – практика.

Нагадаємо.