Чого досягло людство за 2018 рік

В широкому контексті людської історії 2018 рік був надзвичайно позитивним. З кожним роком прогрес відчувається все краще і сильніше.

Чого досягла наука за 2018 рік.

Немає жодних сумнівів у тому, що перед нашим видом стоїть безліч глобальних проблем. Від зміни клімату до зростаючої нерівності в добробуті, наші проблеми віддаляють нас від утопії. Тим не менш, важливо визнати, що ЗМІ непропорційно зациклені на негативних новинах. Давайте спробуємо відійти від цієї непропорційності і поговоримо про хороше. Про те, як людство розсунуло кордону науки в 2018 році.

 Ми стаємо міжпланетним видом.

Ми часто забуваємо, як далеко ми просунулися з того часу, як перші люди вийшли з африканських саван, заселили всю планету і обзавелися потужними технологічними здібностями. Наше бажання досліджувати невідоме сформувало курс еволюції людини і буде продовжувати робити це.

В цьому році ми продовжували розсовувати кордони освоєння космосу. Доля людства — серед зірок.

Ми народжені, щоб стати мандрівниками космосу і вічної невідомості. SpaceX здійснила 21 успішний запуск в 2018 році і завершила цей рік успішним запуском GPS.

Останній випробувальний політ Virgin Galactic також став неймовірною подією, оскільки SpaceShipTwo офіційно вийшов в космос. Річард Бренсон і його команда очікують, що космічний туризм стане реальністю вже в наступні 18 місяців.

Наше розуміння космосу також просунулося вперед, завдяки постійним проривам в астрофізиці та астрономії. Одним з яскравих прикладів є місія MARS InSight, яка використовує передові інструменти для вивчення внутрішньої структури Марса і навіть надала нам перші записи звуку на Марсі.

Ми розуміємо і боремося з хворобами.

Завдяки досягненням науки і медицини, ми вже живемо довше, відчуваємо себе краще і живемо більш повним і здоровим життям, ніж попередні покоління.

Фактично, протягом більшої частини людської історії очікувана тривалість життя при народженні була близько 30 років. Сьогодні це понад 70 років по всьому світу, а в розвинених частинах світу — понад 80.

Блискучі дослідники по всьому світу прагнуть до нових рекордів у галузі медицини. В цьому році ми побачили багатообіцяючі методи лікування хвороби Альцгеймера, ревматоїдного артриту, розсіяного склерозу і навіть грипу. Найбільш смертельне захворювання з цих всіх — рак — також не залишається без уваги.

За даними Американської асоціації дослідження раку, в минулому році було схвалено 22 революційних методів лікування раку, і смертність серед дорослих також знижується.

Досягнення в області імунотерапії, генної інженерії, стовбурових клітин та нанотехнологій — все це потужні ресурси для боротьби зі смертельними хворобами.

Прорив психотерапії.

Хоча більш чиста енергія, доступ до освіти й більш високий рівень зайнятості можуть поліпшити якість життя самі по собі, вони не гарантують щастя й внутрішнього спокою. За даними Всесвітнього економічного форуму, розлади психічного здоров’я зачіпають кожну четверту людину в світі, і в багатьох місцях вони значно недооцінені. Все більше людей починають усвідомлювати, що наше психічне здоров’я так само важливо, як і наше фізичне здоров’я, і що ми повинні піклуватися про свій розум так само, як і про своє тіло.

Ми спостерігаємо зростання кількості додатків, які ставлять психічне благополуччя в центр. Проривні досягнення в галузі генетики дозволяють нам краще зрозуміти генетичну структуру розладів, таких як клінічна депресія або шизофренія, і прокладають шлях для персоналізованого медичного лікування.

Ми також спостерігаємо зростання все більш ефективних методів лікування тривоги. Набирає обертів і так звана область психоделічної терапії. Раніше цього літа FDA дало зелене світло для лікування ПТСР за допомогою MDMA після декількох успішних етапів клінічних випробувань. Схожі дослідження також показали, що псилоцибін (складова деяких грибів) у поєднанні зі звичайними методами лікування підвищує ефективність лікування депресії і тривоги.

Моральний і соціальний прогрес Інновації часто пов’язані з економічним і технологічним прогресом. У січні 2018 року Ісландія прийняла закон про рівну заробітну плату, поклавши край розриву в оплаті праці чоловіків і жінок. 6 вересня Верховний суд Індії декриміналізовує гомосексуалізм. У грудні Європейська комісія випустила проект керівних принципів етики для надійного штучного інтелекту. Це лише кілька прикладів позитивної тенденції.

Стає все більш очевидним, що ми живемо в захоплюючий час в історії людства. Більш того, в 2019 рік потрібно дивитися тільки з оптимізмом.

Давайте не будемо забувати, що в космічному масштабі часу все життя нашого виду, включаючи всю історію людства, це лише мить. Ймовірність того, що ми існуємо як розумний вигляд і як окремі особистості, настільки вражаюче мала, що її можна вважати чудовим збігом. Давайте визнаємо це і використовуємо цю дивовижну можливість, щоб прокласти собі чудовий шлях вперед.

За матеріалами: cikavosti.com