Останні новини

Нововведення в медичному секторі у 2020 році

25 липня в.о. Міністра охорони здоров’я України, доктор Уляна Супрун та заступник міністра Павло Ковтонюк представили зміни, які чекають пацієнтів і медиків у 2020 році.

Медзаклади всіх рівнів перейдуть на модель фінансування Національної служби здоров’я відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

В програми медичних гарантій увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога.

Зміни в обслуговуванні для пацієнтів у 2020 році:

Вперше пацієнти отримають чітке розуміння, які безкоштовні медичні послуги в рамках програми медичних гарантій їм нададуть. Також будуть діяти зрозумілі і прозорі правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантій:

      1. Екстрена медична допомога.

На екстрений випадок завжди приїжджає швидка, і пацієнт отримує допомогу. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна. Екстрена допомога надається незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

      2. Планова медична допомога.

Ключ до отримання планової медичної допомоги – декларація з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром – для дітей. При наявності у вас декларації це означає, що НСЗУ бачить вас в електронній системі і оплатить необхідні вам медичні послуги, які входять в програми медичних гарантій.

Щоб отримати планову медичну послугу, гарантовано оплачену НСЗУ, необхідно:

– мати електронний документ-направлення від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра або вузькопрофільного лікаря;

– вибрати установу і лікаря, які вам подобаються. НСЗУ покриє певний перелік послуг в певному медичному закладі і оплатить цю послугу установі, де вона була надана.

– Записатися на прийом;

– прийти в призначений час і отримати медичну послугу.

Якщо послуга була надана неякісно або лікар вимагав гроші – потрібно подати скаргу в НСЗУ. І зробити це легко – зателефонувати за номером 16-77.

Що зміниться для медиків:

– Медичні установи всіх рівнів медичної допомоги у 2020 році перейдуть на нову модель фінансування і будуть мати договір з Національною службою здоров’я

– Медичні послуги в рамках програми медичних гарантій будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України за прямими договорами з медичними закладами.

– Заклади почнуть працювати по Господарському кодексу України. Це означає, що лікарні більше не будуть працювати як бюджетники, а стануть неприбутковими підприємствами і зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, складати фінансовий план, планувати закупівлю обладнання та ремонт, вільно формувати зарплату своїх медичних працівників.

Почне формуватися конкурентний ринок, який дасть поштовх для розвитку успішних закладів.

Що зміниться для місцевої влади

Місцева влада повинна усвідомити, що тепер вона відповідає за доступність медичної допомоги для пацієнтів. Саме місцева влада повинна проводити ремонт медичних установ, власниками яких вона є, допомагати з закупівлею обладнання, оплачувати комунальні послуги і забезпечити прибуття до закладів (дороги) та ін.

Нагадаємо.